CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS – KERÉKPÁRTÚRA

2015. szeptember 19-ére, szombatra szerveztük meg a 7. osztályosok kerékpártúráját. A szabadnap miatt több szülő is velünk tartott. Úticélunk Szamostatárfalva volt, ami Cégénydányádtól km-re található. A falu gyönyörű Árpád-kori templomát látogattuk meg. Négy tanuló felkészült a falu és a templomtörténetéből. A túra előtti napon meghallgattam őket, kiemeltük a fontosabb részeket. A falu meglátogatásán kívül szalonnasütést is terveztünk a visszafelé vezető úton, Hermánszegen. Az itt kialakított szabadidős központban lévő szalonnasütő helyet vettük igénybe. A szülők örömmel vettek részt a szervezésben és a túrán is. Szeptember 19-én gyönyörű őszi nap volt. Az iskola udvarán vártam a cégénydányádi gyerekeket és a szülőket. 09:30-kor indultunk el. Gyügyén, Szamosújlakon és Szamossályiban is csatlakoztak hozzánk, majd Hermánszegen lett teljes a létszám. A szamostatárfalvi templomban meghallgattuk a lányokat, és indultunk Hermánszegre. A szalonnasütést közösen készítettük elő a gyerekekkel. Osztályfőnökként tanulságos volt számomra ez a kirándulás, merttanórán kívül figyelhettem meg a gyerekek viselkedését. Kiemelem a szülők segítőkészségét: a túra során néhány technika probléma is felmerült (leesett a lánc, leeresztett a bicikli), és az apukák egy telefonhívást követően azonnal ott termettek szerszámokkal és megoldották a problémát.

Összességében a túra minden résztvevő számára kellemes kikapcsolódás volt.

CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA1 CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA2 CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA5 CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA3 CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA4CÉGÉNYDÁNYÁD-CSALÁDI ÉLETRE NEVELÉS-KERÉKPÁRTÚRA6