NYELVI TÉMAHÉT

Az egész iskola tükrözte a német nyelvi hetet külsőségeiben is. A tanulókkal csoportmunkában elkészítettük a német nyelvi hét felírást, mely a német zászló szíveiben hívta fel a figyelmet a rendezvényekre. Színes feladatokkal versenyeztek egymással a csapatok. A feladatok tantárgyakkal kapcsolatos kifejezéseket és képeket tartalmaztak. Táblázatba kellett beírni a párosításokat. Legkedvesebb feladatuk a mesecímek és meseképek párosítása volt. Meghallgattuk még Goethe: Erlkönig című versét németül zárásként és a magyar fordítások több változatával is megismerkedtünk.